Klinika chirurgii ręki | Informacji odnośnie leczenia udzielamy pod nr tel.: 791408840 |

Po zabiegu

Postępowanie pooperacyjne

Po zabiegu na rękę zakładany jest opatrunek, którego nie zdejmuje się do czasu WIZYTY POOPERACYJNEJ.
Objawy choroby najczęściej ustępują natychmiast po zabiegu. Zdarza się czasem, że resztkowe objawy (mrowienie palców, drętwienie) utrzymują się od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy, co jest związane ze stopniową regeneracją poważniej uszkodzonego nerwu.

 

Zdjęcie szwów

Z uwagi na to, że tkankę skórną można szyć jedynie szwami nierozpuszczalnymi – po około 2 tygodniach trzeba je usunąć. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dojazd do nas, ze względu na duże nieraz odległości, może być dla niektórych pacjentów kłopotliwy. Usuwanie szwów nie jest skomplikowaną czynnością i można swobodnie zrobić to u lokalnego ortopedy bądź chirurga.

Po usunięciu szwów zalecamy wykonywanie ćwiczeń, opracowanych przez nasz zespół, we współpracy ze specjalistami rehabilitacji – dostępne do pobrania tutaj.
Program zawiera szczegółowe zalecenia postępowania po zabiegu oraz rozpisane tydzień po tygodniu zestawy odpowiednich ćwiczeń rehabilitacyjnych, które należy sumiennie wykonywać, aby jak najszybciej usprawnić operowaną rękę. Każde z zalecanych ćwiczeń jest rzeczowo opisane oraz zilustrowane fotografiami, dzięki czemu bez trudu całą rehabilitację można odbyć SAMODZIELNIE W WARUNKACH DOMOWYCH, bez potrzeby dojeżdżania i opłacania dodatkowej rehabilitacji.

 

Dokumentacja leczenia

Na okres leczenia wystawiamy zwolnienie lekarskie.
Na życzenie, pacjentom zamieszkałym poza granicami Polski, wystawiamy zaświadczenia o dokonanym leczeniu, które powinny być respektowane przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej za granicą, celem uzyskania zwolnienia z pracy na czas rehabilitacji po zabiegu.mrowienie palców

 


mrowienie palców